Gazeta Jędrzejowska 12 czerwca 2003r

Z Sobkowa do Umianowic

Ciuchcią na ryby

Koło PZW „Nida" w Sobkowie miało ostatnio bardzo pracowite dni. Zorganizowało zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka oraz wycieczkę kolejką wąskotorową połączoną również z rywalizacją młodych wędkarzy.

Młodzieżowe Zawody Spławikowe w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyły się 31 maja na zbiorniku „Glinianka" w Staniowicach. Wędkowanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie ósmej i trwało trzy godziny. Zmagania 34 zawodników były bacznie obserwowane przez władze gminy.

Sędzia głównym był Stanisław Korban, który czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem.

W kategorii kadetów zwyciężył Dawid Korban, drugi był Piotr Przeździk, a trzecie miejsce wywalczyła Dominika Adamczyk. Następne miejsca wywalczyli: Damian Drej, Albert Gawior i Mateusz Przygodzki.

Najlepszym juniorem w tym dniu został Grzegorz Derszniak, drugi był Łukasz Bednarczyk, a trzecie miejsce zajął Paweł Niźnik. Następne miejsca zajęli: Piotr Gabryś, Eugeniusz Ciosk i Michał Strojek.

Zwycięzcy obu kategorii otrzymali puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Gminy K. Karonia. Za drugie miejsca zawodnicy otrzymali wędki ufundowane także przez K. Karonia. Zawodnicy do szóstych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Sponsorem zawodów były -jak w latach poprzednich - władze gminy.

Dzień później, l czerwca odbyła się wycieczka kolejką wąskotorową sponsorowana przez firmę „Profar" ze Staniowic. Pasażerami były dzieci ze szkół gminy Sobków, Komitet Rodzicielski ze Szkoły Podstawowej w Staniowicach oraz działacze Koła PZW „Nida". Posiłki jakie każdy mógł spożyć przygotowała pani Pelagia Krupa, znakomita kucharka ze Szkoły Podstawowej w Sobkowie. Czas dojazdu do Umianowic urozmaicony był śpiewem dzieci. W Umianowicach pasażerów ciuchci powitał prezes koła Wacław Ciepluch.

Na terenie stacji w Umianowicach odbyły się Zawody Rzutowe o Puchar Wójta Gminy. Wzięło w nich udział 17 zawodników, w tym jeden senior, jeden junior i 15 kadetów.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Andrzej Kobyliński, a rozpoczęły się one w południe i potrwały do godziny czwartej. Zostały rozegrane w trójboju spinningowym.

Oto wyniki: 1. Łukasz Bednarczyk; 2. Bartosz Curyl, 3. Piotr Gabryś, 4. Paweł Niźnik, 5. Michał Strojek, 6. Grzegorz Derszniak, 7. Krzysztof Chatys, 8. Dawid Korban, 9. Dominika Korban, 10. Łukasz Karczewski.

Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez wójta gminy Sobków Tadeusza Domińczka, który wręczył zastępca burmistrza Ryszard Nazimek. Dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Sponsorami byli: Bank Spółdzielczy w Kielcach oraz Komitet Rodzicielski z Sobkowa i Staniowic. Przejazd szkół do Jędrzejowa i po wycieczce powrót do domów zapewnił wójt gminy.

Jan Chatys podziękował sponsorom, władzom gminy, Komitetowi Rodzicielskiemu za zorganizowanie wycieczki, obsłudze Ciuchci Ekspres Ponidzie, a dzieciom za zorganizowany występ artystyczny.

W niedzielę, 8 czerwca, reprezentacja naszego koła wzięła udział w rzutowych mistrzostwach okręgu w Busku. W zawodach wzięli udział: Dominika Korban, Dawid Korban, Bartosz Curyl i Piotr Gabryś. Spisali się oni znakomicie - Bartosz Curyl został mistrzem okręgu, a Piotr Gabryś zajął drugie miejsce. Obaj zawodnicy osiągnęli przewidziany dla kadetów limit punktowy, dający im prawo do udziału w Mistrzostwach Polski.