ECHO JĘDRZEJOWA 30 stycznia 2001r.

Ciuchcię uratują?

Spotkanie władz Ponidzia

Jutro odbędzie się w Starostwie Pińczowskim spotkanie, na którym rozstrzygną się losy jędrzejowskiej ciuchci. W spotkaniu zapowiedzieli swój udział: starostowie z Jędrzejowa i Pińczowa, burmistrz jędrzejowski, wójtowie gmin Imielno i Kije, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciel dyrekcji PKP i naczelnik jędrzejowskiej kolejki wąskotorowej.

Zapytaliśmy Tadeusza Świerczyńskiego, starostę powiatu jędrzejowskiego, jakie zajmie stanowisko w tej sprawie. - Jako władza powiatowa nie jesteśmy w stanie sami finansować kolejki wąskotorowej, ale uważam, że w porozumieniu z wójtami i burmistrzami gmin, przez które ciuchcia przejeżdża, jesteśmy w stanie uratować tę niewątpliwą atrakcję ziemi jędrzejowskiej.

- Korzystając z doświadczeń Stowarzyszenia Przyjaciół Kaliskiej Kolejki Dojazdowej, gdzie mieli podobny problem, opracowałem strategię rozwoju naszej ponidziańskiej ciuchci - poinformował Edward Choroszyński, naczelnik jędrzejowskiej „wąskotorówki".

Obecnie kolejka przechodzi tzw. naprawy okresowe. - Utrzymuję ciuchcię w takim stanie, aby była sprawna przez cały rok - zapewnił naczelnik Choroszyński.

/EWEL/