17.05.2024 r. - Szybciutko wykluła nam się nowa strona o drezynowaniu w Stawianach Pińczowskich Wąskich - polecam, jest zwięźle i przejrzyście, na miarę dzisiejszych czasów :-)
14.05.2024 r.
- Po niedzielnym objeździe szlaków JKD, mogłem się dziś pokusić o aktualizację strony głównej działu TRASA o najnowsze dane ze sprawdzonej, bo własnej obserwacji :-)
05.05.2024 r.
- Wyjątkowo długi weekend zmierza nieubłaganie do końca! Piątkowe drezynowanie w Stawianach zakończyło się sukcesem - zgromadziło 380 osób! Pora zatem wrócić do codzienności i kalendarium, które tym razem cofa nas do 2001 roku, na... pochód pierwszomajowy, a raczej jego namiastkę w porównaniu z tym co się drzewiej działo w Jędrzejowie :-) 
29.04.2024 r.
- No ładnie, rok okrągły zleciał od poprzednich wieści, ale zaczynam od dobrych - po długich przygotowaniach i mozolnej pracy SSZJKD znów może zaprosić na przejazd, a zresztą przecież są aktualności, jak za dawnych lat :-)
22.02.2024 r. - Strona wraca do żywych ;-)
28.04.2023 r.
- Jak na razie testowo, bo z niewiadomych przyczyn właściwa strona www.expres-ponidzie.k-ow.net jest nadal w zamrażalce i ciągle nie mogę nic uaktualnić :O
10.10.2022 r.
- Chwilowo mamy za ładną pogodę, żeby siedzieć w domu i ślęczeć nad stroną - zatem szybciutko zrewitalizowałem tylko na potrzeby kalendarium, małą mikrogalerię kolegi Andrzeja z Kielc i wstawiłem na stronę główną okienko z sielankowym filmikiem z "Pociągu do Ponidzia" zamieszczonego w zeszłym tygodniu na YouTubie.
03.10.2022 r.
- Tym razem w kalendarium cofniemy się o rok wcześniej - do roku 2004. Wtedy to miał miejsce epokowy wjazd pociągu mieszanego z parowozem na stację Hajdaszek. Filmiki z tego wydarzenia zamieściłem kilkanaście dni temu. Myślałem, że dziś dołączy do nich jeszcze galeria, ale widzę że muszę ją zrobić od nowa - rozdzielczości wyświetlaczy poszły w górę, a fotki są nieco za małe na dzisiejsze czasy. W każdym razie, jak ktoś bardzo chce, to do starej można jeszcze trafić m.in. z odświeżonej strony archiwalnej - Jędrzejowska Kolej Dojazdowa - Pod szyldem ŚKD - październik 2004 roku.
26.09.2022 r.
- W kalendarium tym razem przyszedł czas na galerię Dariusza z ostatniego, dwudziestego pierwszego pociągu rozkładowego w 2005 roku.
21.09.2022 r.
- Poszło jak po maśle w świat, tak że mamy już komplet - trzy części filmu, około 1,5 godziny oglądania - zapraszam!
19.09.2022 r. -
Ciągniemy dalej kalendarium i mała niespodzianka w postaci łącza z YT i filmem z przejazdu specjalnego z parowozem z roku... 2004 :)
06.09.2022 r.
- Jako obiecałem, tak i się rzekło - choć mawiają, że lepiej wcale niż późno - zapraszam do krótkiej, obiecanej siedemnaście lat temu, nieco filmowo/panoramicznej galeryjki uzupełniającej wspaniałą Darkową z 4 września 2005 roku.
04.09.2022 r.
- Po wczorajszym, małym ogarnięciu kroniki - mam nadzieję, że uporządkowana ramka z poszczególnymi miesiącami ułatwi nieco komunikację - przyszła pora na kolejną pozycję z kalendarium. Jest nią przejazd 18 rozkładowego, który był o tyle nietypowy, że na szlaku spotykał się z pociągiem dożynkowym. Z Pińczowa do Umianowic obydwa pociągi połączono, a w Umianowicach przeprowadzono spektakularne manewry niemalże z odrzutem ;) Na koniec Darek dorżnął nas wszystkich 200 - zdjęciową galerią! A ja tam byłem i już sam nie wiem czego nie piłem... już wiem za, jak się okazuje obiecaną wtedy galerią, herbatę! Przy okazji trafiłem jeszcze na galerię Kolegi Andrzeja (już odnowioną), który równolegle wraz z ekipą kielecką (Piotrem) walczył z kępą stawiańską.
03.09.2022 r. -
Zaczął się wrzesień, pora zatem zakończyć tematy sierpniowe A.D. 2005, a pozostała do tego jeszcze jedna galeria Kolegi Andrzeja - tym razem z prac przy udrażnianiu szlaku do Stawian Pińczowskich z 2 sierpnia - walka z kępą stawiańską ;D Do archiwum można również przenieść cały plik kroniki z sierpnia 2005 roku.
02.09.2022 r.
- w dziale historia i dalej rozkwit i upadek zamieściłem odnalezioną w końcu po długich poszukiwaniach na dawnym Expressiecd tabelkę, zawierającą daty powstania, ruchu i rozbiórki poszczególnych fragmentów sieci JKD. Proszę jej nie traktować, jako wiążącą, gdyż już wtedy budziła wiele kontrowersji i dyskusji - z tego powodu zresztą została zdjęta. Prosiłbym kolegów w miarę dostępnej wiedzy i materiałów o jej weryfikację, ewentualne zmiany, bądź uściślenia poszczególnych dat, by stała się rzetelnym źródłem wiedzy.
01.09.2022 r.
- "Nadejszla wiekopomna chwiła" cytując obywatela Pawlaka Kaźmierza - po wielu latach namów i wytykań ze strony kolegów wczoraj otwarłem swój kanał na You Tube - Maciek JKD, a dziś znalazł się na nim krótki filmik w celach testowych - serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że będzie tego przybywać, bo za 20 lat działalności sporo się nagromadziło rozmaitych materiałów. Od razu uspokajam -  wszystkich żyjących będę w miarę możliwości wycinał z materiału ;) W związku z tym na stronie głównej przybyły nowe zakładki: YouTube i wcześniejsza Lista
28.08.2022 r.
- Po krótkiej przerwie regeneracyjnej dziś ciąg dalszy kalendarium, a w nim kolejny już 17 pociąg rozkładowy z 2005 roku, który prowadził parowóz dokładnie 17 lat temu!!! W związku z tym zamieściłem odnowioną (refurbished ;)) galerię Kolegi Andrzeja i nie tylko!
21.08.2022 r.
- W siedemnastą rocznicę powrotu do Jędrzejowa szesnastego rozkładowca (co do minuty) odświeżam bogatą w 253 fotografie galerię kolegi Dariusza - mam nadzieję, że się ucieszy tam na górze! W ramach porządków, które doprowadziły do opróżnienia wagoników "ceny" i "kontakt" wracam do powtórnego załadowania jednego z nich informacjami "o nas" (kiedyś zajęła go "kronika") a w próżnym ratunkowym zamieściłem nowy dział ze skorowidzem publikacji na stronie. Mam nadzieję, że ułatwi to nieco wewnętrzną komunikację.
17.08.2022 r.
- Zgodnie z zapowiedzią dziś pora na małe ubogacenie działu historycznych rozkładów jazdy i nieco wspomnień w związku z tym :)
15.08.2022 r. -
Małe porządki i delikatna kosmetyka głównej i działu historia, do którego też poszły cenniki z ostatnich lat, tak żeby już ich google nie linkowało. W drugim rzucie pójdą i nieaktualne już rozkłady sprzed lat. Powiększyłem też czcionki, bo coraz lepiej widzieć to już nie będziemy :)
14.08.2022 r.
- Jeszcze przeedytowałem nieco komentarz w Kronice Klubowej, bo wczorajszy mógł być nieco chaotyczny w odbiorze ;)
13.08.2022 r. -
cóż - małe tsunami na stronie w związku z nowym porządkiem - wyjaśnienie oczywiście w Kronice Klubowej. :) Pora zatem ożywić nieco archiwum w formie małego kalendarium - na początek cofniemy się o 17 lat - wtedy długi weekend wypadał podobnie, jak teraz. Podobna jak teraz była również pogoda... ale nie zraziło to kolegi Dariusza, który wytrwale dokumentował całe wydarzenie nie szczędząc miejsca na szczegóły techniczne - zapraszam do galerii! Przyszła też pora na małe korekty opisów i aktualizacje przeglądu stacji na szlaku Jędrzejów - Bogoria i Umianowice - Wiślica. W większości przypadków niestety można mówić o przejściu na czas przeszły, choć ostatnie objazdy były uskutecznione dość dawno bo z końcem 2018 roku.
28.07.2022 r.
- tym razem nowy artykuł w Echu Dnia okraszony fotkami ze stacji Jędrzejów Wąski - oczywiście w Kronice Klubowej.
26.07.2022 r. -
muszę wreszcie wstawić coś innego, bo tak to znów - nowości w Kronice Klubowej, ale w sumie niewiele, niewiele znaczących i do tego skopiowane z fejsa - tak, że nie ma po co wchodzić :)
19.07.2022 r.
- garść nowalijek informacyjnych, ale nie tych na które wszyscy czekają tradycyjnie w Kronice Klubowej.
14.07.2022 r. -
no cóż - miesiąc minął, są jakieś nowości w Kronice Klubowej, ale nie takie na jakie wszyscy czekają...
13.06.2022 r.
- opublikowany został przez nowego operatora cennik na miesiąc czerwiec - jak na razie przejrzyście, dlatego wystarczyła linijka na stronie głównej... ale dla porządku również w dziale CENNIK.
28.05.2022 r. -
dziś muszę nieco popoprawiać media - o świadectwie bezpieczeństwa, drewniaczku, stuletnich wagonach i lokomotywie poczytacie w... Kronice Klubowej
27.05.2022 r.
- aktualizacja podstawowych podstron do nowej rzeczywistości na kolejce w oczekiwaniu na relacje z pierwszego pociągu z pasażerami od lat - już jest - szczegóły w Kronice Klubowej
23.05.2022 r.
- nareszcie zawiało optymizmem - szczegóły w Kronice Klubowej
16.02.2022 r.
- "Pogłoski o mej śmierci były mocno przesadzone" M. Twain. Ale po lekturze najnowszego artykułu Echa Dnia: "Ciuchcia Express Ponidzie nie dojedzie w tym roku do Pińczowa! Dlaczego?" stwierdzam, że pora zabrać się za wiosenne porządki na stronie (czyt. sprzątanie po denacie). Stare to już się na pewno nie wróci... nie ma co wprowadzać ludków w błąd.
Ne ne ne to už se nevrátí - jeśli los mostów i kolejki zależeć ma od kaprysów nowego porządku, to pora lepiej się zabierać za rozpamiętywanie dawnych dobry lat :) Przy okazji - pozdrowienia dla wszystkich ciągle, wytrwale wchodzących na stronę - dzięki!!!
28.06.2020 r.
- Mały przegląd prasy w związku z przekształceniami na kolejce znajdziecie w kronice klubowej, choć tak naprawdę to wiele się nie zmieniło od ostatniego razu...
12.11.2019 r.
- Z ciężkim sercem, ale z obowiązku kronikarskiego muszę poinformować o zawieszeniu z dniem 1.11 kursowania pociągów na ostatnim fragmencie sieci JKD - oby tymczasowym.
10.10.2019 r.
- Nie mogłem się powstrzymać od małej refleksji na temat pociągu, który po raz kolejny przemierzył szlak w dniu 29 września, a na którym miałem okazję się pojawić dzięki koledze Bogdanowi.
24.09.2019 r.
- Mała aktualizacja, by aktualności pozostały aktualnościami :) Oczywiście aktualności PKPKD, bo baza (WKD) milczy jak grób.
23.08.2019 r.
- Mała aktualizacja aktualności PKPKD o informację dotyczącą tegorocznych spotkań drezynowych oraz krótkie sprawozdanie z niedzielnego rozkładowca.
13.04.2019 r.
- Udało mi się uzyskać kontakt z bazą na planecie Jędrzejów, co nie jest takie oczywiste, bowiem zamilkły telefony zarówno do działu marketingu, jak i stacjonarny - na szczęście telefon Prezesa ŚKD okazał się nadal funkcjonującym. Najważniejszą informacją jest ta, że pierwszy rozkładowy jak co roku ruszy 1 maja, a kolejne tradycyjnie w każdą niedzielę do końca września!!! Ceny i biletów i pociągów na zamówienie pozostają bez zmian. Pora zatem uzupełnić tabelki...
28.02.2019 r.
- W aktualnościach klubowych kolejne dwa artykuły prasowe na temat kolejki - tym razem pojawiły się one w Echu Dnia i Rynku Kolejowym. Oraz mała zajawka ze Środy Wielkopolskiej z sobotniego pociągu specjalnego.
12.02.2019 r.
- Kolejny artykuł o przejęciu kolejki pojawił się tym razem w "Gazecie Wyborczej".
11.02.2019 r.
- Mała garść niezbyt radosnych nowości w aktualnościach klubowych.
12.09.2018 r.
- Pojawił się program tegorocznych spotkań drezynowych - szczegóły w dziale imprez !!!
03.09.2018 r.
- Na forum wąskotorowym www.750mm.pl kolega Wojciech poinformował ostatnimi czasy o kolejnej odsłonie spotkań drezynowych, które mają się odbyć 22 września 2018 r. - start tradycyjnie ze stacji Jędrzejów Wąski o godzinie 9:30. Więcej informacji, a także plakat imprezowy znajdziecie zwłocznie w dziale imprezy
15.05.2018 r. -
Zarówno w dziale imprez, jak i na stronie aktualności klubowych PKPKD zamieściłem informację o planowanym na sobotę widowisku plenerowym na dworcu w Hajdaszku - "Pożegnanie komendanta".
09.05.2018 r.
- Dział /Historia/ i dalej /Dokumenty, druki/ uzupełniłem o opublikowane wcześniej regulaminy techniczne stacji, które dotąd były przyporządkowane pod opisy stacyjne. Tym sposobem mamy regulaminy Jędrzejowa, Stawian, Szczucina, Pińczowa i Chmielnika w jednym miejscu. Dzięki odnalezionemu w związku z porządkami regulaminowi stacji Wiślica, który kiedyś pieczołowicie do pdf-a przerobił nieodżałowany kolega Darek, będzie można dojechać z opisami do samego Jadzinka. Niestety to by było wszystko, co udało się znaleźć w Jędrzejowie - po brakujące regulaminy dla reszty sieci trzeba będzie zastukać do archiwum PKP, chyba że znajdą się osoby będące w posiadaniu takowych... 
07.05.2018 r.
- W Kronice Klubowej PKPKD zamieściłem małe sprawozdanie z wczorajszego rozkładowca okraszone mikrogalerią, ale za to fotki w rozdzielczości FullHD :)
26.04.2018 r.
- Po niedzielnym, tradycyjnym, corocznym zwiadzie po Ponidziu i resztkach JKD małą relację zamieściłem w Kronice Klubowej PKPKD.
16.04.2018 r.
- Podczas niedzielnej wizyty w Jędrzejowie udało mi się dowiedzieć, że kolejka nadal będzie kursować na tych samych zasadach co w zeszłym roku - czyli w każdą niedzielę od maja do końca września. Szczegóły dotyczące ewentualnych zmian w cenach biletów oraz kosztów pociagów na zamówienie nie są mi jak na razie znane. Podobnie zagadkowym jest przejazd 1 maja, których według jednych źródeł ma być ogólnodostępny rozkładowy, a według innych specjalny na zamówienie, dla zamkniętej grupy. Zainteresowanych przejazdem w tym terminie uprasza się o kontakt z bazą w Jędrzejowie lub zapoznanie się z aktualnymi plakatami stacyjnymi, na których znajdują się komunikaty i bieżący rozkład jazdy...
13.04.2018 r. -
Jako, że w ostatnim czasie sporo spraw zwiazanych z kolejką przechodzi do wieczności - przyszła pora uaktualnić wykaz zachowanych stacji JKD, jako że sporo z nich już nie zobaczymy. Jasionna, Strojnów, Potok, Bogoria, Charsznica - lokomotywownia i świetlica - to już historia... Przy okazji udało mi się wreszcie usiąść i rozpisać czasówki dla węzła Umianowice na podstawie rozkładu 1973 - robią wrażenie! Po 45 latach "inwestycji" na który odcinek by nie popatrzeć, to generalnie nie ma się zbytnio czym pochwalić... Uaktualnienia wymagał również dział kontakt/marketing, z którego z końcem stycznia na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Irena Koper - telefon pozostał bez zmian jeśli chodzi o numer, natomiast jeśli chodzi o status "telefon kontaktowy" - to tego już nie wiem. Być może uda mi się jutro dowiedzieć czegoś odnośnie rozkładu na 2018 rok i cennika biletów / pociagów, albowiem do dziś nie dotarły do mnie żadne oficjalne wieści :|
18.01.2018 r.
- Chciałbym w miarę możliwości rozszerzyć temat wspomnienia o koledze Darku w rzec by można historię pewnej znajomości...
17.01.2018 r.
- Nie myślałem, że zacznę 2018 rok od takich wiadomości... strona poświęcona koledze Darkowi...
14.12.2017 r.
- Za zaszłości w Kronice Klubowej póki co - dział Kroniki JKD 2003 - 2017 poszedł na warsztat ;) - sprawozdanie z nadzwyczajnego zebrania udziałowców kolejki z października.
13.12.2017 r.
- Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się nareszcie, po całym mnóstwie spekulacji i bezzasadnego czarnowidztwa, nieco informacji wartych opublikowania, co niniejszym zamierzam uczynić w Kronice Klubowej - jako, że nie są to informacje przekazane oficjalnie przez bazę (brak kontaktu) :)
20.11.2017 r.
- Na łamy strony trafiła klimatyczna galeria niezawodnego Konrada Borowieckiego z sobotniego przejazdu pociągu specjalnego na trasie Jędrzejów - Umianowice - Pińczów - Umianowice - Hajdaszek - Umianowice - Jędrzejów.
02.06.2017 r. -
Na stronie h2architekci udało mi się dotrzeć do bardziej czytelnej wersji projektu "nowych Umianowic". Niestety z tych starych, poza torami i przeniesionym budynkiem stacyjnym nie pozostanie praktycznie nic :(  Szkoda, że odchodzi kolejne miejsce związane z kolejką...
01.06.2017 r.
- Dziś galeria z I pociągu rozkładowego kolegi Bogdana Małysy w niesamowitej scenerii - rzec by można: Żegluga śródlądowa pociągiem ŚKD Ciuchcia Expres po Nidzie :) Aktualizację stanu rzeczy można znaleźć w opisie stacji Umianowice.
31.05.2017 r.
- Jako, że bumelanctwu mówimy stanowcze nie - świeżutka galeria kolegi Konrada Borowieckiego z V Pociągu Rozkładowego!
07.03.2017 r.
- Znane już są: tegoroczny rozkład jazdy kolejki oraz cennik biletów na pociągi rozkładowe i opłat za uruchomienie pociągu specjalnego. Generalnie wszystko pozostało na poziomie z roku poprzedniego, poza rozszerzeniem oferty biletu rodzinnego na trasę Pińczów - Umianowice - Pińczów i wprowadzeniem dodakowych konfiguracji modelu rodziny :) (dotychczas tylko 2+2). O ile nic się nie zmieni kolejka wystartuje na 1 maja. 
26.09.2016 r.
- Zapowiedź tegorocznej drezyniady wraz z plakatem w Aktualnościach ŚKD.
13.09.2016 r.
- Aktualności ŚKD wzbogaciły się o podziękowanie za pomoc w organizacj 100-lecia kolejki jędrzejowskiej. Wkrótce także galerie.
30.08.2016 r.
- kolejna galeria Konrada Borowieckiego - tym razem z montażu nowego oświetlenia na stacji Jędrzejów Wąski.
20.06.2016 r.
- Krótką zajawkę o specjalnym "Pociągu do Ponidzia" znajdziecie w aktualnościach ŚKD. Natomiast w międzyczasie w sieci pojawiło się prawdziwe cacko dla miłośników JKD - dwie niesamowite galerie Tomasza Wójcika. Pierwsza dokumentuje ostatnie chwile z torowiskiem na stacji Proszowice, Posądza, Kazimierza Wielka, Cudzynowice; dojazd i manewry pociągu w Wiślicy; zimę w Proszowicach, Kolosach, Wiślicy, Jadzinku, Nagórzanach/Wielgusie, Kościelcu; rozbiórkę Kazimierzy Wielkiej i sporo, sporo innych perełek - gorąco polecam! Na manewrach w Wiślicy zobaczymy też naszego nieodżałowanego kierownika Janka! Druga galeria poświęcona jest "kolejce sąsiadce" 600mm cegielni w Odonowie, również w nieco już schyłkowym jej okresie (choć przeżyła jeszcze o dobrych kilkanaście lat szeroką kolej w tamtych stronach :) ) 
24.05.2016 r.
- Informacje o atrakcjach zaplanowanych na przejazd z okazji Dnia Dziecka znajdziecie w Aktualnościach ŚKD!
03.05.2016 r.
- Dla wszystkich, którzy nie wiedzą, gdzie jest ów tor trzeci (peron 9 i 3/4 do Hogwartu) w Umianowicach znalazłem zeskanowany niegdyś w Jędrzejowie schemat tejże stacji, na którym znaleźć można i inne ciekawostki - ale o tym w Kronice Klubowej.
01.05.2016 r. - Link do pokazu malowniczych zdjęć, zarejestrowanych przez kolegę Darka w Rakowie Opatowskim ostatnimi czasy. W aktualnościach klubowych także znajdziecie marcowy wywiad z prezesem Edwardem Choroszyńskim, jaki ukazał się na łamach Echa Dnia oraz krótkie sprawozdanie z obchodu do Charsznicy w dniu 23 kwietnia.
27.04.2016 r. - Mała aktualizacja działu aktualiów ŚKD o kosmetyczną korektę rozkładu jazdy oraz długo oczekiwaną, kolejną galerię Konrada Borowieckiego z manewrów i przygotowania składów na ten rok, do której serdecznie zapraszam.
11.03.2016 r. - Tym razem w Kronice materiał wyemitowany przez TV Świętokrzyską ze spotkania w Pińczowie.
10.03.2016 r.
- Najświeższe wieści z Jędrzejowa, uzyskane dzięki Dariuszowi w "Kronice Klubowej".
09.03.2016 r.
- Aby nieco ożywić "zmartwiony" ostatnimi czasy temat przekazu świeżej informacji z drugiej ręki (także tej niekiedy sprzecznej z jedyną słuszną linią partii), zdecydowałem się reaktywować sprawdzony, "dział własnych newsów" (czyli co się tam w sieci wypatrzy) - tym razem, jako "Kronika Klubowa" w odróżnieniu od "Aktualności kolejkowych" powstających na bazie oficjalnych informacji z "WKD Jędrzejów". Na początek przegląd prasy fantastycznej i małe sprawozdanie wraz z galerią z pociągu WOŚP 2016. 
08.03.2016 r.
- W kategorii "Zabytek zadbany" - tegoroczne nominacje: woj. Świętokrzyskie - Stacja Wiślica; materiał przygotował kolega Dariusza. Na Youtube pojawił się także film z odjazdu pociągu rozkładowego 6 wrześnie 2015 z Pińczowa autorstwa artu927 - polecam. Dwa obszerniejsze filmy z przejazdu rozkładowego, znajdziemy na kanale OKz32 - (29.07.12) Fragmenty z jazdy Świętokrzyską Koleją Dojazdową oraz (29.07.12) Świętokrzyska Kolej Dojazdowa. Więcej linków do filmów o tematyce JKD znajdziecie tutaj.
11.02.2016 r.
- Po dzisiejszym kontakcie z WKD Jędrzejów znam już nowy (2016) rozkład jazdy i stawki cenowe za bilety oraz za uruchomienie pociągów specjalnych na zamówienie, które to niezwłocznie niniejszym publikuję :)
08.01.2016 r.
- W związku z przewlekłym brakiem kontaktu z bazą i związaną z tym suszą informacyjną uruchomiłem na nowo Kronikę PKPKD, która (mam nadzieję) urozmaici nieco kolejową monotonię ;) Na początek krótkie sprawozdanie z ostatniego, przynajmniej w 2015 roku, pociągu rozkładowego okraszone galerią autorstwa kolegi Bogdana.
07.01.2016 r.
- W historycznej galerii zdjęć zamieściłem kolejne, nieco wcześniejsze, fotografie "Ludzi dobrej roboty 1975". Tym razem negatywy przeskanowałem na nieco lepszym sprzęcie - dzięki temu są bardziej szczegółowe, a szczególnie w cieniach ;) Jako, że nie ma jak dotąd żadnych słuchów o występie kolejki w tegorocznym finale WOŚP - z łezką w oku przypomnieć sobie możemy ostatni taki kolejkowy finał, jaki miał miejsce w styczniu 2008 roku...
06.01.2016 r.
- W opisie ładowni Rakówki przybyła umowa bocznicowa między PKP, a "Pagedem" z 1953 roku wraz z planem sytuacyjnym, dzięki której można nieco zweryfikować wcześniejszą wiedzę (a raczej jej brak) w temacie tego miejsca.
05.01.2016 r.
- Dziś małe porządki w dziale z papierami, do którego dołączyłem nie lada gratkę dla wielbicieli kolejowej archeologii -
Wykaz przepustów znajdujących się na odcinku drogowym Bogoria.
04.01.2016 r.
- Witam z Nowym Rokiem w którym nareszcie postraszyło nieco zimą! Ale kolejom takie zimy nie są straszne, a w szczególności kolejom dojazdowym - zawsze przygotowanym nawet na najgorsze. Świadczyć o tym może archiwalny niestety
"Plan sytuacyjny rozmieszczenia sił i środków do walki ze śniegiem i mrozem parowozowni Kolei Dojazdowych I Kl. w Jędrzejowie" z przełomu lat 1971/72 wraz z późniejszą aktualizacją, który trafił do działu planów i map - zapraszam! Jako, że znalazłem jeszcze kilka skanów dokumentów dotyczących akcji zima z różnych lat, postanowiłem w dziale "Historia - Dokumenty, druki" założyć szufladkę - Akcja zima na przestrzeni lat - gdzie będzie można się z nimi zapoznać.
29.10.2015 r.
- Sentymantalnej podróży ciąg dalszy, tym razem Arkuszów, Wola Malkowska i Bogoria. Co prawda wiele danych z temtego rejonu nie ma, ale chociaż tak sygnalizacyjnie, że kiedyś była tam kolej.
08.09.2015 r.
- Tym razem galeria Konrada z Wagonowego Tralala!
02.09.2015 r.
- Galeria Konrada Borowieckiego dokumentująca VI Spotkania Drezynowe.
18.08.2015 r.
- Kolejna, kapitalna kolekcja kolegi Konrada - 17 kurs kolejki!
15.08.2015 r.
- Kolega Wojciech dostarczył plan tegorocznych, dwudniowych Spotkań Drezynowych - zapowiada się bardzo ciekawie - zresztą oceńcie sami!
12.08.2015 r.
- Owocem kilku ostatnich, gorrących dni, chciałbym nazwać wytężoną próbę poskładania dostępnych na YT filmów dotyczących JKD (w szczególności użytkownika Dariusz D. ;))  i usystematyzowania ich w miarę chronologiczną i tematyczną całość - oto skutek :) Mam nadzieję, że tamat jest rozwojowy - ciągle nie mamy dokumentacji przejazdu Kazimierza Wielka - Kocmyrzów!
05.08.2015 r.
- W związku z publikacją podstawowych danych o stacji Rakówki, pokusiłem się także o reedycję galerii z pamiętnego przejazdu po resztkach JKD, jaki miał miejsce 18 lipca 2004 roku - zapraszam.
24.07.2015 r.
- Mała zajawka tematu stacji Raków Opatowski.
21.07.2015 r.
- Tym razem fotografie dokumentujące sobotni przejazd "Pociągu do Ponidzia" przekazał kolega Bogdan Małysa - zapraszam do galerii!
13.06.2015 r.
- Dziś kumulacja - dwie galerie Konrada: z przejazdu na Dzień Dziecka i z inauguracyjnej jazdy Lxd2-258 po długim remoncie - serdecznie zapraszam!
19.05.2015 r.
- Galeria Konrada Borowieckiego z prac przy przebudowie układu torowego na stacji Pińczów.
16.04.2015 r.
- Galeria Konrada Borowieckiego z wieczornego grania w
Ośrodku Spotkań Artystycznych "Stara Kuźnia".
25.03.2015 r.
- Najnowsza, nocna galeria Konrada Borowieckiego
20.01.2015 r.
- Dziś, nieco z zaszłości galeria z ostatniego pociągu specjalnego z... parowozem, zgadnijcie czyja?
17.01.2015 r.
- Na kolejce, choć poza gorącym sezonem, cięgle coś się dzieje - potwierdzeniem tego jest najświeższa galeria niezawodnego Konrada - zapraszam do spojrzenia na jędrzejowskiej metamorfozy ciąg dalszy.
01.01.2015 r. -
Mała aktualizacja w związku ze zmianami na dobre i na złe przystanków kolejki: Wygoda i Jasionna.
24.11.2014 r.
- Po pierwszym przymrozku miło wspomnieć ciepłe chwile, zapraszam zatem do zaginionej galerii kolegi Bogdana z tegorocznego pociągu z Kupałą!
19.09.2014 r.
- Dziś kumulacja - dwie galerie Konrada: pierwsza ukazuje imprezę muzyczną na kolejce z początku września, a druga tegotygodniowy pociąg rozkładowy - zapraszam!
26.08.2014 r.
- Po chwili przerwy mamy nową galerię Konrada Borowieckiego z pociągu rozkładowego 17 sierpnia.
14.08.2014 r.
- A dziś dostarła na moją skrzynkę informacja o wynikach poniższego przetargu.
28.07.2014 r.
- Dziś ogłoszenie o przetargu na dalszą część rewitalizacji stacji Jędrzejów Wąski!
24.06.2014 r.
- Dzięki Konradowi mamy kolejne widzenia z Jędrzejowa - tym razem dwie galarie i niemal 80 fotografii, na których zobaczymy: finał prac przy budowie ścieżki rowerowej z Jędrzejowa do lasu jakubowskiego, oraz finał prac przy rewitalizacji dworca w Jędrzejowie wraz z pociągiem specjalnym do Umianowic - Zapraszam!
20.06.2014 r. - W dniu dzisiejszym, po ponad jedenastu latach obecności w sieci, mojej skromnej kolejkowej stronie stuknęło 500 000 wejść - w związku z tym wydarzeniem pragnę podziękować za cierpliwość wszystkim odwiedzającym, oraz wspierającym osobom - w tym szczególnie autorom zamieszczonych na niej materiałów oraz właścicielowi serwerów, bez których to nie byłoby to samo. Dzięki również dla kolejki, za dostarczanie mimo upływu lat coraz to nowszych materiałów i tematów do publikacji - oby do miliona :)
17.06.2014 r.
- Dziś możemy obejrzeć kolejne już sprawozdanie z frontu robót w Jędrzejowie autorstwa Konrada Borowieckiego - jest na co popatrzeć! 
13.06.2014 r.
- Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, dziś zamieszczam kolejne dwie galerie z zaszłości, przesłane przez Konrada. Pierwszą z nich jest galeria z przejazdu specjalnego pociągu gospodarczego, który wyruszył celem naprawy uszkodzonego przez bobry podtorza. Druga galeria dokumentuje ustawienie lokomotywy Lyd2 jako pomnika przy wjeździe na stację Jędrzejów Wąski. Dodatko w aktualnościach ŚKD minimateriał od kolegi Dariusza, który doświadczył pokazu nowej instalacji monitoringu stacji.
04.06.2014 r. -
W ostatnim czasie napłynęły do mnie trzy nowe galerie kolegi Konrada - korzystając z odrobiny czasu zacznę od zaprezentowania najmłodszej z nich. Jest to galeria z VI pociągu rozkładowego, który wyruszył na szlak w dniu 25 maja 2014r - serdecznie zapraszam!
02.05.2014 r. -
Na odmianę galeria kolegi Bogdana Małysy z pierwszego tegorocznego rozkładowca!
29.04.2014 r.
- W aktualnościach ŚKD jak i w dziale galerii foto znaleźć można nową, 63 - zdjęciową galerię Konrada Borowieckiego z prac bieżących na kolejce - zapraszam! 
24.02.2014 r.
- Dziś mała kumulacja - dwie galerie Konrada: jedna obrazująca prace bieżące i remontowe na kolejce w lutym, a druga przedstawia pierwszy w tym roku pociąg na zamówienie z okazji początku wiosny i dnia wagarowicza :)
14.02.2014 r.
- Następna porcja zdjęć dokumentalnych Konrada Borowieckiego - "Zima zła": prace w lokomotywowni, wagonowni, stolarni, schronisku, na stacji i na szlaku - zapraszam!
03.02.2014 r.
- Jak widać w kolejnej galerii Konrada, prace na stacji Jędrzejów Wąski postępują!
29.01.2014 r.
- Znane są już również ceny przejazdów rozkładowych w 2014 roku. Zapraszam również do zaległej galerii Konrada Borowieckiego z 14 grudnia 2013 r. kiedy to szlak przemierzał pociąg specjalny na zamówienie.
23.01.2014 r.
- Dziś publikuję, otrzymany wczoraj z jędrzejowskiej centrali wykaz nowych stawek za uruchomienie pociągów specjalnych w 2014 roku. Cennik biletów na przejazdy rozkładowe ma do mnie dotrzeć niebawem.
21.01.2014 r.
- Jako, że wczoraj zaczęło i zarazem skończyło się na Mateuszu, dziś jedna z zaległych galerii Konrada Borowieckiego, który tym razem uwiecznił przygotowania do sobotniego (14.12) pociągu specjalnego.
20.01.2014 r.
- W dniu dzisiejszym na odmianę zaczniemy od inauguracyjnych dwóch, krótkich galerii kolegi Mateusza Kwiecińskiego, dokumentujących postępy prac na stacji Jędrzejów Wąski.
03.01.2014 r. -
Dziś na koniec małego, świątecznego rozprężenia, takież małe requiem dla przystanku "Ogród na rozstajach", który to swego czasu zmarł nim zdążył się narodzić.
16.12.2013 r.
- Cóż może być nowego, jeśli nie nowa galeria Konrada Borowieckiego - dziś zobaczymy jak postępują prace przy taborze, torowisku i budowie ścieżki rowerowej - serdecznie zapraszam!
11.12.2013 r. -
Na stacji w Jędrzejowie remont ma się w najlepsze - zapraszam na fotosprawozdanie kolegi Konrada, które można również znaleźć w aktualnościach ŚKD.
30.11.2013 r.
- Tym razem zapraszam na fotorelację Konrada z przejazdu pociągu gospodarczego ŚKD.
14.11.2013 r.
- Kolejne nowości z Jędrzejowa poznamy ze zdjęć Konrada - zapraszam!
28.10.2013 r. -
Tegoroczne spotkania drezynowe przeszły co prawda do historii, ale dzięki nowej, obfitej galerii Konrada Borowieckiego możemy nieco cofnąć czas - przynajmniej do 28 września :) - zapraszam.
17.09.2013 r. -
Dziś aktualności ŚKD wzbogaciły się o plan tegorocznych Świętokrzyskich Spotkań Drezynowych, które odbędą się już 28 września!
03.09.2013 r.
- Dzięki koledze Konradowi, po raz kolejny mamy najświeższe fotki z centrum wydarzeń na kolejce - tym razem zapraszam do malowniczej galerii dokumentującej manewry z parowozem, jakie miały dziś miejsce na stacji Jędrzejów Wąski. Są one związane z mającymi się odbyć w piątek i sobotę na kolejce koncertami, czyli drugim wagonowym tra la la.
30.08.2013 r.
- Udało mi się poskładać w całość nową galerię zdjęć nadesłanych z Jędrzejowa przez Konrada Borowieckiego - znaleźć można w niej prezentację nowej malatury lokomotywy Lxd2-332 oraz drezyn kolegi Wojciecha po tegorocznej modernizacji - zapraszam. Jak czas pozwoli, może uda się jeszcze dziś zamieścić drugą - tym razem z pociągu rozkładowego, jaki wyruszył na szlak w niedzielę 25 sierpnia.
10.07.2013 r.
- Mamy wreszcie pierwszą relację z tegorocznego przejazdu Kupały na pokładzie Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej - galerię przygotował kolega Andrzej, po małym ocenzurowaniu mogła pojawić się w sieci ;) 
24.06.2013 r.
- Wianki za nami, zatem pora na coroczną jazdę z Kupałą - szczegóły na podstronie Aktualności ŚwKD - zapraszam.
02.06.2013 r.
- Na podstronie stacji Pińczów, Jędrzejów, Umianowice, Jasionna i Motkowice dodałem relacyjny rozkład jazdy, ponadto małe porządki i unifikacja w dziale telegramów służbowych :) Telegram z Chełma z 1984 roku o przeprowadzeniu jazd próbnych lokomotywy Lxd2-342 z pełnym obciążeniem (lokomotywa ta do dziś jest sprawna i stacjonuje od 2002 roku w Sochaczewie!). Jak już się uczepiłem Lxd2-342 to dogrzebałem się jeszcze do meldunku w/s dosłownych niedociągnięć w "obrabianiu" tejże lokomotywy. W związku z ogromem informacji (m.in. świetny film Andrzeja Mastalerza) w dziale Historia powołałem do życia szufladkę "Historyczny tabor JKD" reprezentowany póki co przez lokomotywy, którego zaczątkiem stała się właśnie krótka historia Lxd2-342 okraszona owymi kwiatkami.
30.05.2013 r.
- Przygotowania do sezonu 2013 w krótkiej galeryjce uwiecznił dla nas kolega Andrzej z Kielc, kolejne fotografie dokumentujące II pociąg rozkładowy ŚKD pochodzą od kolegi Bogdana z Krakowa.
20.05.2013 r. -
Sezon letni na kolejce powoli się rozkręca, powoli pojawiają się również pierwsze tegoroczne galerie z pociągów rozkładowych. Pierwszy pociąg rozkładowy, który wyruszył na szlak udokumentował dla nas kolega Andrzaej z Kielc - zapraszam do galerii z 1 maja.
18.04.2013 r.
- Ani żeśmy się obejrzeli, a już Konrad popełnił, a Andrzej posklejał galerię zdjęć z przejazdu pociągu gospodarczego lokomotywą 332 z dwoma platformami z ładunkiem kamienia na wzmocnienie przyczółków na rzece Nidzie.
16.04.2013 r. -
Przygotowania do otwarcia sezonu, wystawienie składu osobowego na tor główny, przegląd lokomotywy Lxd2 332, przegląd drezyny, naprawa wagonu osobowego, przetoki przy parowozowni - a wszystko to w nowej galerii Konrada Borowieckiego - serdecznie zapraszam!
07.04.2013 r. -
Jako, że podobno mamy wiosnę, przyszła pora na małą zmianę na stronie głównej - fotografie akcji zimowej zastapiłem nieco cieplejszymi: z lewej - pociąg specjalny na powitanie wiosny w 2003 roku i topienie Marzanny (aż łezka się w oku zakręciła - to już 10 lat), z prawej manewry na stacji Jędrzejów Wąski podczas I pociągu rozkładowego 15 kwietnia 2007 roku. Porządków wiosennych pora nadeszła - pora zrobić porządek z wyskakującymi reklamami, generowanymi przez serwis bezpłatnych statystyk; najlepiej metodą pekapowską - ciach i problem z głowy, po statystykach i reklamach :) Pora na uzupełnienie aktualności jędrzejowskich o informacje, które nadeszły w latach 2011 i 2012. Poprawka menu w dziale historia, podobnie jak w dziale trasa - bo już oczy nie te ;) Aktualizacji domagał się również dział taboru, szczególnie w temacie Lidki.
18.03.2013 r. -
Kolejna galeria Konrada, tym razem z piątku, kiedy to odbyła się rewizja lokomotywy Lyd1. Zapraszam również do zapoznania się z nowym indeksem pozostałych dostępnych galerii. 
11.03.2013 r.
- Przygotowania do sezonu 2013 - kolega Andrzej zmontował i przesłał mi nową galerię Konrada Borowieckiego, do zapoznania się z którą serdecznie zapraszam.

31.02.2013r -
Podobnie jak galeria kolegi Dariusza, wiosennego remanentu jeszcze w lutym ;) doczekała się po latach galeria kolegi Andrzeja. Co prawda porządkowania i standaryzacji wymagają jeszcze grupy zbiorów, celem ułatwienia komunikacji między nimi, ale jak na razie może być - z 1022 dostępnych fotografii zrobiło nam się 2807 dostepnych w 83 galeriach, a kolega Andrzej nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! 
05.02.2013r -
Według kolejnych informacji z Jędrzejowa - na ten rok planowane jest uruchomienie 24 pociągów rozkładowych: co niedziele od maja do końca września i dwa dodatkowe, które wyjadą 1 i 3 maja.
01.02.2013r -
Dobre wieści z centrali - jak podaje najświeższy telegram służbowy od WKD Jędrzejów - ceny biletów i opłaty za przejazdy pociągów specjalnych na zamówienie w 2013r pozostają bez zmian! Zmianom nie ulega także rozkład jazdy kolejki. Póki co nie znamy jeszcze dat kursowania pociągów rozkładowych.
13.01.2013r -
Jako, że na kolejce nic specjalnego się w tym roku nie dzieje, jeśli chodzi o 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pozwoliłem sobie zachęcić do wzięcia udziału w ciekawej licytacji Allegro. Przedmiotem aukcji, której dochód wesprze tegoroczny finał jest ufundowana przez Cementownię Odra - sprawna, rumuńska lokomotywa typu Lyd2 (tzw. "Półrumunek") na tor 1000mm!!! Tego jeszcze nie było - może być każdego, kto dysponuje odpowiednią ilością zbędnej gotówki :) Koniec aukcji - jutro o północy. 
30.11.2012r -
Przyszła pora na mały remanent w galerii kolegi Dariusza, która przez krótki czas zniknęła z serwera podczas porządków. Po uporządkowaniu i poskładaniu wszystkiego w jedną całość, mamy całkiem spory zbiór dziesięcioletniej twórczości kolegi. Z 1303 dostępnych do tej pory zdjęć zrobiło nam się 5517 fotek w 52 galeriach i ponad 100 minut filmu. Wszystko z lat 1999 - 2008 - Zapraszam na ten dobry kawałek historii. 
06.11.2012r -
Kolega Andrzej udostępnił nam zdjęcia, które popełnił podczas przejazdu ostatniego pociągu rozkładowego zorganizowanego przez Świętokrzyską Kolejkę Dojazdową - zapraszam do galerii. Ja zapewne już wiedzą wszyscy zainteresowani na youtubie można już znaleźć doskonały film z III Świętokrzyskich SPotkań Drezynowych zrealizowany przez ekipę szczecińską!
13.10.2012r -
Mamy już galerie z dzisiejszych spotkań drezynowych na dawnych szlakach JKD - pierwsza pojawiła się na Fejsbuku, kolejną przygotował kolega Andrzej z Kielc
21.09.2012r -
Sezon planowych pociągów rozkładowych nieuchronnie zbliża się do końca, przychodzi zatem czas na imprezowy październik! Jak co roku organizowany jest na sieci ŚKD zlot drezynowy - tym razem już trzeci, oto szczegóły.
30.07.2012r -
Jak się okazuje kolejka dołączyła do popularnego portalu społecznościowego - "Facebooka", gdzie znaleźć możecie najświeższe informacje operatora, konkursy z nagrodami i bardzo ładnie przygotowane konto - gorąco polecam! Link do konta fejsbukowego znajduje się na stronie głównej pod logo ŚKD.
25.07.2012r -
Galeria zdjęć autorstwa kolegi Andrzeja z II pociągu rozkładowego ŚKD 2012
02.06.2012r -
Strony internetowe pojawiają się jak grzyby po deszczu, niestety równie szybko znikają, podobnie jak i ostatnio kolejki wąskotorowe - konieczna więc stała się solidna aktualizacja naszej linkowni. Przy okazji nieco zmieniony został układ strony celem poprawy funkcjonalności.
05.04.2012r -
Według najświeższych informacji uruchomiony został dodatkowy kurs pociągu rozkładowego w długi weekend. Tym samym stanie się on pierwszym kursem inaugurującym przejazdy rozkładowe w 2012 roku. Będzie on miał miejsce 1 maja oczywiście zgodnie z rozkładem jazdy, a potem już co niedzielę do końca września.
21.02.2012r -
Kolejne wieści przyniosły nam dziś nowe stawki biletów na pociągi rozkładowe (do znalezienia w cenniku), oraz nowy rozkład jazdy pociągów ogólnodostepnych na rok 2012.
20.02.2012r -
Otrzymałem właśnie informacje o nowych cenach za wynajęcie pociągów spacjalnych w 2012 roku i niniejszym, niezwłocznie pragnę je przedstawić.
23.10.2011r -
W aktualnościach znaleźć można sprawozdanie kolegi Wojciecha i galerię kolegi Bogdana z II Świętokrzyskich Spotkań Drezynowych, jakie miały miejsce 1 października na całej aktualnie dostepnej trasie kolejki. 
27.09.2011r -
Gościnnie w newsach pkpkd kilka informacji z kolejki świętokrzyskiej w obliczu nadchodzących II Spotkań Drezynowych i mała retrospekcja w temacie przejazdów retro ;)
03.07.2011r -
W piątek odbyły się obchody 95-lecia kolejki, w których uczestniczył i przygotował dla nas sprawozdawczą galerię nieoceniony kolega Andrzej. Przy okazji przesłał mi również galerię z pierwszego pociągu rozkładowego na ŚKD w 2011 roku. Aktualizacja podstrony o stacji Jasionna w związku ze zmianą - Czynna, nieobsadzona, zamieszkana na
Czynna, nieobsadzona, niezamieszkana, postępuje dewastacja.
05.05.2011r -
W dniu 26 kwietnia na szlaku do Hajdaszka działała mocna ekipa szczecińska pod wodzą kolegi Wojciecha, która po całodziennych bojach dotarła drezyną do samego przejazdu w Hajdaszku!!! - zapraszam do galerii Wojciecha dokumentującej jedyny w tym roku wjazd pojazdu szynowego do Hajdaszka. Jako bonus znajdziecie w niej także efekt zeszłorocznej pracy jędrzejowskich kolejarzy przy odnowieniu malatury parowozu Ty51-15 stojącego na cokole w Sędziszowie.
08.04.2011r -
Jako, że z otrzymanych wieści nowych propozycji imprez kolejowych przybywa jak po deszczu - pora na małą aktualizację działu Imprezy.
28.02.2011r -
Znany jest już nowy rozkład jazdy kolejki na 2011 rok.
14.02.2011r -
Ani chybi idzie wiosna - walentynki, nowe, jakże ciekawe propozycje imprez na szlaku zaczynają się pojawiać jak grzyby po deszczu - już trzeba odkładać fundusze, bo podejrzewam, że nowych propozycji będzie tylko przybywać. Dziś do imprezy planowanej w Żninie dołączają jeszcze imprezy w Środzie Wielkopolskiej, Chojnicach/Gnieźnie czy coroczny przejazd "Parowozem przez Wielkopolskę 2011" - zresztą zobaczcie sami.
09.02.2011r -
Polecam wszystkim zapowiadającą się niesamowicie i niepowtarzalnie imprezę organizowaną przez kolegów ze Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie na kolejce żnińskiej z parowozem Px38-805 - więcej informacji znajdziecie w dziale imprezy PKPKD.
02.02.2011r -
W dziale Imprezy z Polskim Klubem Przyjaciół Kolei Dojazdowych znajdziecie nową propozycję dla wytrwałych kolegi Piotra na najbliższy weekend - zapraszamy na wspólny przejazd! 
23.01.2011r -
Dzięki koledze Andrzejowi mamy skromniutką aktualizację aktualności :)
17.01.2011r -
Dziś prawdziwa perła - zdjęcie wykonane przez Andrzeja Mastalerza na moście prowadzącym do Szczucina w roku 1971 - zresztą oceńcie sami, jak dla mnie prawdziwa rewelacja! (Nie myślałem, że moje oczy ujrzą jeszcze takie perełki :)) Jeszcze raz dziękuję za zgodę na umieszczenie zdjęcia na stronie!
14.01.2011r -
Właśnie otrzymałem z Jędrzejowa nowy cennik biletów na pociągi rozkładowe i stawek za wynajęcie specjalnego pociągu Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej, który to niezwłocznie publikuję - zapraszam do zapoznania się z nowymi cenami.  
12.01.2011r -
Aktualizacja kalendarium wypraw PKPKD na podstronie o nas
08.01.2011r -
Z Nowym Rokiem 2011 aktualizacja cennika i rozkładu jazdy obowiązującego na kolejce jędrzejowskiej, polecam trzy części filmu Full HD z rumuńskiej wąskotorowej kolejki leśnej - odnośniki znajdziecie w linkowni/koleje świata
16.11.2010r -
w związku z absolutną ciszą i pustką medialną, przejawiającą się brakiem oficjalnych, rzetelnych informacji pochodzących z kolejki, co z kolei owocuje drastycznym spadkiem aktualności, a co za tym idzie atrakcyjności strony - powoli będę zmierzał w stronę zmiany konwencji (co zresztą jest już chyba zauważalne od jakiegoś czasu) i większego uogólnienia tematyki z jej rozszerzeniem poza podwórko jędrzejowskie, jako że są zgłaszane takie potrzeby. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim niezłomnym internautom, którzy mimo braku nowych wieści na stronie przez ostatnie dwa miesiące mimo wszystko ją odwiedzali - mam nadzieję, że niebawem to się zmieni. Myśle, że warto bo pora jest najwyższa i wszystkim wyjdzie to na zdrowie :) Co więcej, może skorzystają na tym wreszcie inni, którym również tym bardziej warto pomóc doceniając niespotykane już w dzisiejszym świecie zaangażowanie. Póki co, mała kosmetyczna aktualizacja Umianowic w związku z tym, że ostatnio MK tam jak na lekarstwo. Jako, że nie otrzymałem żadnej informacji w temacie ostatnich z zaplanowanych przejazdów specjalnych dla MK (mikołajowy i sylwestrowy) - uznaję je za nieaktualne by nikomu nie zawracać głowy i tym samym temat imprez organizowanych na kolejce w 2010r ląduje w śmieciach (dobrze, że udało się zrealizować choć te 8,3% planu). Uprzedzając pytania - o planie na 2011, jak dotąd nie słyszałem :]
21.09.2010r -
małe odświeżenie zeszłotygodniowych aktualności i galeria kolegi Andrzeja z przejazdu jaki miał miejsce we wtorek 14 września połączonego z zebraniem udziałowców.

24.08.2010r - jak na razie dziś można powiedzieć, że pojawiły się dwie nowe galerie drezynowe - jako, że nikt nie krzyczał, że nie jest podlinkowana galeria z ujeżdżania drezyn z 1 sierpnia, została podlinkowana niniejszym dopiero dziś. Jest również gotowa pierwsza galeria z odjazdu z niedzieli - serdecznie zapraszam
23.08.2010r
- małe sprawozdanie z niedzielnego rozkładowego połączonego z drezynowaniem jak zawsze w aktualnościach.
21.08.2010r -
w sumie podobnie jak i ostatnio, choć dziś mamy raport kolegi Wojciecha z przejazdu drezynowego do Pińczowa, artykuł o kolejce z zeszłego piątku, jaki ukazał się w Echu Dnia wydanie jędrzejowskie i wreszcie kolejna perła od kolegi Łowcy - co tym razem? Zobaczcie sami :)
19.08.2010r -
co nieco aktualności...
25.07.2010r -
aktualności z kolejną klepsydrą - tym razem dla odcinka Pińczów Hala Sportowa - Pińczów Zalew - Pińczów przejazd z najciaśniejszym łukiem w DK 766. Kolejno do wycięcia Pińczów Główny - Pińczów Hala Sportowa... zapraszam do nekrogalerii kolejkowej część pierwsza - dalsze pewnie niedługo... Dla polepszenia humoru, na deser zapraszam do sprawozdania kolegi Piotra Skuchy z jednej z ostatnich cegielnianych waskotorówek małopolski w aktualnościach pod datą 22 lipca.
20.07.2010r -
kolejna perła w galerii Dariusza Podsiadły - Jarocińska Kolej Dojazdowa w 1988 roku podczas imprezy z cyklu "Nostalgia za parą" - brak mi już słów do wyrażenia zachwytu - pozostaje zaprosić!
18.07.2010r -
treściwsze niż zwykle są dzisiejsze newsy m.in. z kolejki za sprawą kolegi Dariusza, udało mi się równiez opublikować "deszyfrator" kolejowych nagłówków korespondencyjnych czyli załącznik do instrukcji R13 opisujący powyższe.
17.07.2010r -
na początek w ramach małej odskoczni przenieśmy się na tramwaje - zapraszam do galerii z parady jaka odbyła się z okazji 135 lecia MPK w Krakowie 27.06.2010r.
16.07.2010r -
uzupełnienie aktualności KKMJKD o bieżący tydzień, doskonała galeria kolegi Łowcy ze Żnińskiej Kolei Powiatowej, która to została utrwalona piętnaście lat temu z małym okładem - aż łza się w oku kręci!
13.07.2010r -
dziś nie lada gratka dla miłośników historii naszej kolejki - Raport o stanie JKD z 1992r! Jeśli chcesz zapoznać się z sytuacją na kolejce przed wstrzymaniem ruchu towarowego w 1993 roku - zajrzyj do działu historia i dalej do odświeżonej nieco - walki o utrzymanie przewozów na JKD lub po prostu kliknij tutaj.
09.07.2010r -
na koniec dnia wczorajszego, albo raczej na początek dzisiejszego propozycja małej weekendowej wycieczki dla każdego również w aktualnościach. Ramowy rozkład skomunikowań jest już dostępny. Na koniec owoce przeglądu lokalnej prasy.
08.07.2010r -
nieco nowości niekoniecznie z JKD za to tym razem z kraju i ze świata  - zapraszam do aktualności KKMJKD :)
06.07.2010r -
dobre wieści z kraju w aktualnościach!
03.07.2010r -
kolega Andrzej przygotował długo oczekiwaną galerię i sprawozdanie z przełomowego pociągu z Kupałą - mamy lato!!!, a ja zapraszam do galerii Andrzeja i do naszych klubowych aktualności, w których udało mi się zamieścić jego sprawozdanie. Jednocześnie pragnę poinformować, że wszelkie oficjalne nowości kolejkowe, jakie dotrą do mnie bezpośrednio z Jędrzejowa za pośrednictwem poczty elektronicznej znajdą swoje miejsce w aktualnościach ŚKD. Znajdą się tam wszelkie oficjalne komunikaty, zaproszenia i propozycje imprez, a także szczegółowe fakty i wydarzenia z codziennego życia na kolejce, które na pewno każdego bardzo zainteresują! Zaś by nie robić zamieszania w dotychczasowych newsach pozostajemy przy tradycyjnej konwencji komentarzy MK do bieżących wydarzeń na kolejce i nie tylko, jak to miało miejsce dotychczas. Mam nadzieję, że wpłynie to korzystnie na wykrystalizowanie przejrzystego przekazu informacyjnego od osób zaangazowanych bezpośrednio w promocję kolejki, pozbawionego zbędnych opinii i sugestywności "redakcji".
24.06.2010r -
zapraszam do doskonałej, unikalnej galerii sprzed lat 3 kolegi Łowcy z... Werbkowic Wąskotorowych!
22.06.2010r -
mamy już pierwszą galerię z soboty, przygotowaną przez kolegę Andrzeja z Krakowa - zapraszam!
17.06.2010r -
mała, nic nie znacząca aktualizacja newsów
10.06.2010r -
zapowiedź niepowtarzalnej imprezy na torach organizowanej przez Świętokrzyską Kolejkę Dojazdową - zapraszam!
02.06.2010r -
mała aktualizacja w związku z pytaniami dotyczącego pociągu - procesji na Boże Ciało.
27.05.2010r -
skromna jak zwykle ostatnio aktualizacja aktualności, oraz kolejna doskonała, historyczna galeria Dariusza Podsiadły tym razem z Żuław!
25.05.2010r -
nowości z kolejki i propozycja wspólnej weekendowej wycieczki z KKMJKD
17.05.2010r -
aktualizacja tematu wypraw kolejowych nieformalnego jak narazie KKMJKD.
16.05.2010r -
Kolejkowo - przyrodnicza galeria z pierwszego pociągu rozkładowego, którą przygotowała koleżanka Ola, galeria kolegi Bogdana z pociągu specjalnego na 1 maja, kolejna galeria kolegi Bogdana - tym razem również z pierwszego pociągu rozkładowego
15.05.2010r -
Informacje o Nocy Muzeów na kolejce jędrzejowskiej.
14.05.2010r -
Informacje o Nocy Muzeów organizowanej m.in. na kolejce rogowskiej.
10.05.2010r -
Garść informacji o minionym weekendzie w aktualnościach
07.05.2010r -
Archiwalną galerię sprzed niemal tygodnia czyli z 1 maja przygotował kolega Andrzej - zapraszam, zapraszam również do archiwalnej już niesty galerii Dariusza Podsiadły z 1993 roku, którą oglądać możemy dzięki zaangażowaniu kolegi Łowcy, Dariusza, oraz innych osób :)
04.05.2010r -
Aktualizacja cennika "Bufetu u Pawła" i ogólnie małe porządki :)
02.05.2010r -
Najświeższe nowości niczym jeszcze ciepłe bułeczki (lub jeszcze zapewne ciepły motor rumuna ;)
29.04.2010r -
Potwierdzenie godzin odjazdów tegorocznego rozkładu jazdy - zostaje bez zmian.
28.04.2010r -
Dwa krótkie fotosprawozdania z Umianowic, dokumentujące postep prac przygotowawczych do otwarcia sezonu pociągów rozkładowych na kolejce: pierwsze z 10 kwietnia, drugie z 24 kwietnia.
19.04.2010r -
Nowości
09.04.2010r -
Dziś aktualizacja miesięcznych zaległości w aktualnościach - na szczęście wiele się nie działo. Pierwsza z ostatnich galerii kolegi Bogdana z weekendu 20-21 marca - zapraszam.
04.03.2010r -
Niezbyt optymistyczne nowiny w temacie przejazdów specjalnych, gotowa jest już również galeria kolegi Bogdana z czarno - białej soboty na kolejce. Kolejną galerią jaką udało mi się poskładać do kupy i zmasakrować tradycyjnie zgryźliwym opisem, będą kolejne materiały uwiecznione przez niezastąpionego kolegę Bogdana przy okazji pierwszego podejścia do akcji Zima 2010 na kolejce, jakie miało miejsce 6 lutego - zapraszam. By zachować chronologię teraz pora na trzecie podejście do tematu Zima 2010 - tym razem artystyczna galeria Pana Konrada Borowieckiego - pracownika kolejki jędrzejowskiej, który specjalnie dla nas uwiecznił przebijanie się rumuna żywcem przez śnieg na stacji do pługa stojącego na jej drugim końcu - zapraszam
26.02.2010r -
A teraz coś niezupełnie z innej beczki - ciekawostka w aktualnościach i najświeższe informacje z Jędrzejowa oraz małe sprostowanie.
25.02.2010r -
Wieści z frontu w aktualnościach.
24.02.2010r -
Długo oczekawiana galeria kolegi Andrzeja krąży już w sieci :)
22.02.2010r -
Sporo się ostatnio działo na kolejce, zatem zapraszam do póki co dość suchych aktualności.
19.02.2010r -
Choć niektórzy mówią, że lepiej wcale niż późno - ogłoszenia (w obecnej sytuacji sprawy rozgrywają się z dnia na dzień, z dnia na dzień zapadają równiez decyzje) z ostatniej chwili - w końcu załoga pociągu ratunkowego musi być w gotowości ;) do zobaczenia za 12 godzin na stacji Jędrzejów Wąski :).
03.02.2010r -
W aktualnościach i ogłoszeniach pojawiły się najświeższe dane dotyczące planowanego na najbliższy weekend pociągu roboczego. Wieczorkiem dołożyłem także galerię przygotowaną przez kolegę Andrzeja obecnego w sobotnie południe w Jędrzejowie podczas wietrzenia starego dobrego sztandaru, więcej ma opisać sam :)
01.02.2010r -
Sprawozdanie ze stanu nawierzchni kolejki w obliczu postepującego ocieplenia klimatu:)
22.01.2010r -
W aktualnościach foto sprawozdanie kolegi Łukasza z wizyty na stacji w Jędrzejowie.
21.01.2010r -
Aktualności dotyczące w głównej mierze planowanego przejazdu specjalnego z pługiem.
20.01.2010r -
"O ludziu, który podróżował koleją - czyli Lessie wróć" czyli wyprawy kolejowe członków SMKJ w podstronie "O nas"
15.01.2010r -
Małe przemeblowania na stronie głównej - generalnie po lewicy tematy Miłośników z SMKJ, po prawicy - informacje o aktualnej działalności jędrzejowskiej kolejki, nieco informacji o genezie nowego Stowarzyszenia w lewej zakładce "o nas". Udało mi się ruszyć nieco również sprawy taborowe, tu pozdrowienia dla Wiktora :) A w dziale ogłoszenia informacje dotyczące przygotowań do pociągu zimowego.
14.01.2010r -
Nieco nie naszych aktualności :)
27.12.2009r -
W aktualnościach krótkie sprawozdanie z dzisiejszego zebrania założycielskiego.
26.12.2009r -
Na pierwsze danie opis Pińczowa i jego regulamin techniczny, na drugie skromnie Młodzawy
25.12.2009r -
W przerwach między kolejnymi posiłkami, ignorując wciągającą, świąteczną ofertę TV udało mi się wrzucić pobieżne opisy kolejnych stacji mianowicie: Chmielnik, Strojnów, Drugnia i Potok wraz z wciągającym regulaminem technicznym Chmielnika przygotowanym przez kolegę Darka, który plątał się po stronie od paru lat (regulamin) :).
20.12.2009r -
Korzystając z chwili wolnego czasu - małe uaktualnienie aktualności :)
07.12.2009r -
Wczoraj udało mi się nieco usystematyzować stacje począwszy od Jędrzejowa Wąskiego do Sędziejowic, a dziś poprawka w aktualnościach - do planowanych dochodzą jeszcze dwa pociągi!
01.12.2009r -
Rewolucyjne wręcz plany na rok następny, sprawozdanie z bieżących działań i inne nowości tylko w aktualnościach :)
26.11.2009r -
Na początek dzisiejszego dnia zapraszam na małe foto-sprawozdanie z obchodu Hajdaszek - Umianowice - Stawiany -Sędziejowice - Przededworze.
25.11.2009r -
Garść nowości zaobserwowanych podczas weekendowego pobytu w Jędrzejowie dołączyło do aktualności :) a do tego wszystkiego galeria
14.11.2009r -
W oparciu o regulamin techniczny, można było nieco rozwinąć opis stacji Szczucin k. Tarnowa Wąskotorowy, gotowy jest już również w całości regulamin Szczucina w wersji jedno i dwustronowej.
19.10.2009r -
Kolejna dawka regulaminu Szczucina Wąskotorowego tym razem udało mi się dojść do strony 40-tej - jutro cd. linki z dołu obowiązują
18.10.2009r -
Obiecana wczoraj pierwsza część regulaminu technicznego stacji Szczucin k./Tarnowa Wąsk. z 1967r - póki co do strony 17, jak na razie w wersji dla monitorów wyższej rozdzielczości (mniej więcej od 1280x1024 w trybie pełnoekranowym), jest już również i wersja tradycyjna - cd jutro. 
17.10.2009r -
Miało być na wesoło z niespodzianką, a jest zdecydowanie smutno... za sprawą aktualności.
07.10.2009r -
Małe zmiany na stronie głównej - jako, że temat muzeum zmarł podobnie jak ścieżki dydaktyczne i inne tego typu pomysły, sprawa rezerwacji terminów okazuje się być nie do zrealizowania itp. itd. by nie tracić miejsca, zmieniam układ strony głównej. Chcę zaprezentować nieco (z czasem :)) działalność KKMJKD oraz przedstawić inne warte uwagi kolejowe atrakcje turystyczne naszego kraju, które mieliśmy przyjemność odwiedzić, a którym trudno nie pomóc w działaniach promocyjnych i walce o klienta - doceniwszy dotychczasowy wkład pracy, ogromny zapał, zaangażowanie i poświęcenie ludzi zajmujących się nimi. Zaś wracając na ziemię, do naszej kolejki, cóż... odrobinka aktualności widzianych na własne oczy bądź zasłyszanych - tylko takie, bo na oficjalne informacje o tym, co się dzieje na co dzień na kolejce, wciąż nie ma co liczyć...
02.10.2009r -
Nieco nowości z linii frontu kolejkowego oraz galeria kolegi Andrzeja z Kielc z niedzielnego "ostatniego rozkładowego". Zapowiedź kolejnego rozkładowego na najbliższą niedzielę :)
12.09.2009r -
Dwie galerie kolegi Andrzeja: jedna z soboty 5 września, druga z niedzielnego rozkładowego 6 września.
09.09.2009r -
Sporo się podziało ostatnimi czasy, zatem zapraszam do aktualności i dwóch galerii z zeszłego, póki co tygodnia: kolegi Andrzeja i Bogdana.
29.08.2009r -
I już wszystko nadrobione - galeria kolegi Bogdana z Krakowa z prac w Umianowicach 22-23.08 oraz Andrzeja z Kielc z wizyty w Jędrzejowie 24.08 br. :) 
27.08.2009r -
Zaległe sprawozdanie z weekendowych prac w Umianowicach 15-16.08.2009 autorstwa kolegi Bogdana.
20.08.2009r -
Kolejne dwie galerie - jedna zaległa galeria kolegi Bogdana z niedzieli 09.08.2009r, a druga pana Krzysztofa i Leszka z 11.08.2009r - czyli zbój Madej oraz odświeżone aktualności.
18.08.2009r -
Dwie galerie dokumentujące cztery wydarzenia z niedawnej historii kolejki autorstwa pana Konrada Borowieckiego zremasterowane ;) przez kolegę Andrzeja w aktualnościach. Pierwsza z 1 lipca, druga z sierpnia.
12.08.2009r -
W aktualnościach kolejny weekend w Umianowicach, jako że przez tydzień z Jędrzejowa nie było żadnych wieści. Sprawozdanie z soboty, i dwie galerie. Sprawozdanie z niedzieli jak się uda jeszcze dziś, a jak nie - jutro :)
04.08.2009r -
Sprawozdanie i galeria z weekendu w Umianowicach w aktualnościach.
30.07.2009r -
Impreza "Piotrkowianin" - szczegóły w aktualnościach.
27.07.2009r -
Z nowości dwie galerie Andrzeja: jedna z czwartkowej wizyty w Jędrzejowie, druga z wczorajszego rozkładowego.
26.07.2009r -
Małe sprawozdanie z sobotniego wypadu do Jędrzejowa w aktualnościach, a do tego mała galeryjka.
08.07.2009r -
Mini - nowości w aktualnościach autorstwa kolegi Andrzeja...
29.06.2009r -
Jako, że ostatnio więcej wieści dociera do mnie z Ugandy niż Jędrzejowa - temat aktualności reprezentować dziś będzie kolejna galeria popełniona w pociągu z Kupałą przez kolegę Jacka.
24.06.2009r -
Pierwsza z galerii pociągu rozkładowego z Kupałą przygotowana przez kolegę Andrzeja.
17.06.2009r -
Kolejne aktualności dzięki niezawodnemu Andrzejowi.
15.06.2009r -
Kolega Andrzej przygotował garść świeżych informacji z Jędrzejowa w aktualnościach.
01.06.2009r -
Na Dzień Dziecka fotorelacja z piątkowo-sobotniego transportu taboru z Piotrkowa Trybunalskiego.
25.05.2009r -
Radosne aktualności i małe poprawki na stronie w związku z nimi...
22.05.2009r -
Od głównego destruktora JKD otrzymałem świeży materiał z ostatnich działań.
27.04.2009r -
Aktualności zaraz po pierwszym rozkładowym wraz z relacją TVP Kielce!
21.04.2009r -
Z lekkich zaległości zapraszam na małą podróż kolejką piaseczyńską na powitanie wiosny, które miało miejsce już... miesiąc temu! 
13.04.2009r -
Uzupełnione zostały nieco aktualności
26.03.2009r -
Pierwsza część galerii z obchodu szlaku PKW na odcinku Nowe Miasto nad Pilicą - Grójec
24.03.2009r -
Póki co kolejną galerię z przejazdu przysłał nam kolega Wojtek, zapraszam.
23.03.2009r -
Aktualności, a w nich sprawozdanie kolegi Piotra z Powitania Wiosny.
11.03.2009r -
I kolejna ;) pierwsza część dokumentacji wykonanej tym razem przez kolegę Piotra w Piotrkowie, a przygotowanej przez Andrzeja z Kielc oraz rozładunek w Jędrzejowie komórką drugiego Piotra. W aktualnościach zaś odnośniki do prasy i radia komentujących wydarzenie.
07.03.2009r -
Druga część dokumentacji z wczorajszego załadunku części taboru z Piotrkowa.
03.03.2009r -
Udało mi się przygotować galerię z obchodu z dnia 21 lutego 2009r z małego obchodu wyrywkowego odcinka Charsznica - Słaboszów, do której serdecznie zapraszam.
26.02.2009r -
W aktualnościach krótkie sprawozdanie z dzisiejszego przejazdu roboczego oraz galeria do kompletu.
17.02.2009r -
W ramach hasła z naszego kolejkowego sztandaru PZK - "W jedności siła" w dziale "Linki" postarałem się umieścić namiary do wszystkich czynnych turystycznych kolejek wąskotorowych w Polsce w zakładce "Koleje wąskotorowe", jeśli jakieś pominąłem - proszę o kontakt.
16.02.2009r -
"Po czynach ich poznacie..." czyli pora na próbę przedstawienia dotychczasowej działalności Stowarzyszenia SZJKD póki co w oparciu o dokumenty, do których udało mi się dotrzeć, a wszystko to na podstronie O nas. Jak na razie sprawozdania za 2004 i 2005 rok, protokoły z Walnych Zgromadzeń i Zebrań Zarządu, oraz protokół z Zebrania Założycielskiego i Wyborczego. Uzupełniono także o wymagane dokumenty jak potwierdzenie nipu, krs, regon i postanowienie sądu. Zapraszam również do aktualności, w których o ostatnim numerze Świata Kolei 2/2009, gdzie dużo miejsca poświecono naszej kolejce :)
09.02.2009r -
Udało mi się wreszcie przygotować małą galeryjkę z sobotniego przejazdu - zapraszam.
08.02.2009r -
W aktualnościach taka mała dygresyjka od tematów lokalnych i pierwsza galeria z wczorajszego przejazdu :)
04.02.2009r -
Gotowy jest już plan fotostopów na sobotę!
03.02.2009r -
Kolejna perła w naszych zbiorach dzięki kolegom z Mławy - galeria Piotra Gajkowskiego z czasów kiedy kolejka dokonywała żywota w rejonach Bogorii i Kocmyrzowa - początku lat 90-tych - to trzeba zobaczyć.
19.01.2009r -
Dobre nowiny w aktualnościach, zajawka pierwszego tegorocznego pociągu specjalnego
10.12.2008r -
Garść aktualności i obiecana galeria z obchodu stacji Stawiany Pińczowskie.
29.11.2008r -
Nieco wczorajsze aktualności ;) i mała galeryjka.
23.11.2008r -
Aktualności, a w nich najświeższe informacje oraz galerie m.in. sprawozdanie Andrzeja z wizyty na Starachowickiej KD, porządki na stacji w Jędrzejowie, dwie malownicze galerie kolegi Andrzeja z Kielc dokumentujące przejazd specjalny - p
ierwsza z całości przejazdu, druga stanowi jej uzupełnienie. Jest również gotowa długo oczekiwana galeria Pawła Małysiaka z przejazdu do Sędziejowic.
02.11.2008r -
W nocy zgłosił się kolega Łukasz z Miechowa, który przygotował dwa przesympatyczne filmy z tegorocznych przejazdów kolejki: http://pl.youtube.com/watch?v=z5fj8jPCcr8 oraz 2 filmik http://pl.youtube.com/watch?v=LJ_FFECd6BE polecam również resztę bogatego dorobku kolegi. Z cyklu tory do nikąd, nie zawsze wąskie - krótkie sprawozdanie z Kutna kolegi Andrzeja z Kielc, a konkretnie resztki bocznicy Polfy - słowem - uwaga wyboje. Pozostając przy Andrzeju - zaginiona, krótka galeria z początków tegorocznych pociągów rozkładowych.
29.10.2008r -
Jest pierwsza obszerna galeria z niedzielnego przejazdu i aż się dziwię, że to moja :)
27.10.2008r -
Słowem Sędziejowice - póki co zajawka w aktualnościach.
25.10.2008r -
Podczas kiedy przygotowania do przejazdu idą w najlepsze kolega Andrzej przygotował coś z zupełnie innej beczki, na co wszyscy czekaliśmy, a mianowicie dwie galerie - jedną z 13 pociągu rozkładowego i koncertu w Umianowicach, a drugą z obchodów 10-lecia Stowarzyszenia
24.10.2008r -
Póki co tradycyjnie :( tylko najświeższe aktualności. Jako, że już w niedziele wybieramy się do Sędziejowic warto powiedzieć parę słów o tej uroczej stacyjce.
17.10.2008r -
Jak niżej.
21.09.2008r -
Patrz aktualności :)
17.08.2008r -
By powoli uporać się z zaległościami na początek galeria kolegi Dariusza z "patelni charsznickiej" z końca sierpnia. 
15.08.2008r -
I znów mała walka z bieżącymi zaległościami.
07.08.2008r -
Mała aktualizacja zaległości w kronice - aktualnościach.
22.07.2008r -
W dziale historia, a dalej mapy i plany znaleźć można doskonale zachowany plan prywatnej bocznicy Związku Plantatorów Tytoniu, a zarazem części stacji w Działoszycach z roku 1946 - jeszcze o rozstawie 600mm! Skoro jesteśmy przy wykopaliskach to i koledzy z Kielc znaleźli relikty 600-tki niedaleko Hajdaszka podczas prac na torze we środę, zapraszam do nieopisanej jeszcze galerii. W sieci można też znaleźć również sprawozdanie z sobotniego pleneru fotograficznego
21.07.2008r -
Aktualizacja kroniki
17.07.2008r -
Jest już galeria z sobotniego pociągu specjalnego, jak się uda może będzie jeszcze dziś i galeria z niedzielnego pociągu rozkładowego
11.07.2008r -
Kolejne uzupełnienie kroniki
10.07.2008r -
Małe porządki w galerii i krótkie opisy lokomotyw w taborze.
09.07.2008r -
Aktualności, czy raczej kronika :)
08.07.2008r -
Za radą kolegi Andrzeja 2110 dokonałem małych zmian w pociągu strony głównej: wagonik z opisem "o nas" zmienił się na "kronika" i kieruje teraz do aktualności kolejki, do których również zapraszam. 
07.07.2008r -
Nowości tradycyjnie w aktualnościach oraz galeria z obmiarów sędziejowickich
03.07.2008r -
Galeria kolegi Andrzeja "B..del w Pińczowie", nieco aktualności, zaległa moja galeria z Kupały, oraz poniedziałkowy poranek na stacji.
02.07.2008r -
Pełna dobrych ujęć galeria kolegi Andrzeja ze Świętojańskiej Jazdy Kolejką z Kupałą
01.07.2008r -
Nieco nowych materiałów w aktualnościach, ale galerie to już chyba jutro, tj. dziś ;)
25.06.2008r -
Mikrogaleria z 8 pociągu rozkładowego 15.06 i nieco nowości.
23.06.2008r -
Odrobina nowości w aktualnościach.
11.06.2008r -
Zapraszam do nieco skąpo opisanej :] galerii z umianowickich koncertów z 25 maja, jaką przygotował dla nas kolega Andrzej.
09.06.2008r -
Mała korekta cenowa w bufecie i oczywiście newsy oraz galeryjka z niedzielnego przejazdu.
01.06.2008r -
Cieplutkie bułeczki z dzisiejszego rozkładowego łącznie z galerią - tego już dawno nie było w tym tempie :D
27.05.2008r -
I znów aktualizacja tego co na bieżąco.
22.05.2008r -
Uporałem się nieco z aktualnościami, których ostatnimi dniami nie brakowało :)
12.05.2008r -
Sprawozdanie, póki co bez foto z mojego kolejkowego weekendu na ŚKD - zapraszam do aktualności.
09.05.2008r -
Ufff nadrobione spore zaległości w aktualnościach, nowa galeria Andrzeja, aktualności TVP Kielce!
24.04.2008r -
Zaczynamy od pierwszej porcji aktualności :)
08.04.2008r -
Dość solidne uzupełnienie aktualności m.in. o galerię Dariusza z przejazdu specjalnego do Stawian Pińczowskich Wąskich na powitanie wiosny! Ciąg dalszy to galeria Andrzeja doskonale oddająca klimat przejazdu.
01.04.2008r -
Bynajmniej nie primaaprilisowo kolega Darek przygotował plan niedzielnego ogólnodostępnego przejazdu pozarozkładowego do Stawian Pińczowskich, a z rozpędu także rozkład jazdy 2008 w formacie .pdf
28.03.2008r -
Co nowego na kolejce - tylko w aktualnościach!
22.03.2008r -
Kolejna dawka aktualności i nowy cennik biletów na pociągi rozkładowe oraz uzupełnienie menu bufetu kolejki.
21.03.2008r -
Czekające od kilku dni na emisję aktualności.
11.03.2008r -
Małe aktualności i galeria kolegi Darka z zeszłego czwartku, bufet poleca...
10.03.2008r -
Są już znane szczegóły dotyczące wiosennego przejazdu specjalnego do Stawian Pińczowskich.
16.01.2008r -
Mamy już gotowy świeży cennik na pociągi specjalne w 2008 roku. Ceny w porównaniu z 2003 rokiem wzrosły w nim zaledwie o 50 zł!!! 
15.01.2008r -
Aktualności orkiestrowe, galeria Andrzeja z powrotu pociągu specjalnego na stację Jędrzejów Wąski, udało mi się zlepić również i moją galerię - zatem zapraszam.
12.01.2008r -
Najświeższe wieści i małe porządki na stronie.
10.01.2008r -
Z kraju i ze świata, czyli aktualności
08.01.2008r -
Dobre wieści w aktualnościach
03.01.2008r -
Mała zajawka pociągu specjalnego na WOŚP
02.01.2008r -
Jn (jak niżej :)
24.12.2007r -
Znów aktualności.
12.12.2007r
- Sporo aktualności, oj sporo.
11.12.2007r -
Dwie galerie kolegi Adama Ogazy. Jedna z trzech przejazdów (Hajdaszek i Chmielni - Przededworze) i druga dokumentująca m.in odbudowę przejazdu w Hajdaszku oraz wyczerpująco szlak od Stawian do Chmielnika i wszystkie ubytki, bocznicę w Gartatowicach i wiele, wiele innych wartościowych materiałów uzyskanych z narażeniem zdrowia i sprzętu, no i oczywiście doskonałe opisy... zapraszam!
29.11.2007r -
"Dzisiejszy wieczór" jednak nie wypalił, dlatego dopiero dziś mogę zaprosić wszystkich do galerii sprawozdania ze środy 21.11.2007r co też powyższym czynię :)
28.11.2007r -
Zaczątek aktualności i galerii - sprawozdania z zeszłej środy, reszta jak czas pozwoli może jeszcze dzisiejszego wieczora.
20.11.2007r -
Aktualności póki co..., a dalej niezwykle wartościowa galeria rodowitego Staszowianina Tomasza Walczaka z 02.11.2007r dokumentująca resztki po kolejce jakie zachowały się jeszcze w Staszowie. Celowo napisałem "jeszcze" bowiem jak opisuje Tomasz na równi stacyjnej ma być wybudowany hipermarket!
25.10.2007r -
Mamy już długo oczekiwaną doskonałą i pełną niezwykłych, niepowtarzalnych ujęć, wydobywającą niesamowite szczegóły i emocje galerię kolegi Andrzeja.
24.10.2007r -
Skromne newsy z wizyty w Jędrzejowie
23.10.2007r -
Wykaz wagonów wyłączonych dla potrzeb technicznych na Kolei Dojazdowej Jędrzejowskiej. Stan na 1.VII.74 r. Znajdują się w nim wagony ochronne, WTC Jędrzejów, brankardy, ratownicze, pociągu zmechanizowanego, pługi, cysterny, wyłączone dla potrzeb gospodarczych i pocztowe. Także spis numeryczny wagonów osobowych, bagażowych i pocztowych. Zaś w dziale historia i dalej telegramy służbowe cztery telegramy dotyczące: oświadczeń o niekaralności pracowników, postulatów strajkowych i apelu o jedność związków zawodowych kolejarzy, terminów spotkań konsultacyjnych z załogami jednostek w sprawie potrzeby powołania samorządu załogi oraz o środkach do utrzymania higieny osobistej pracowników.
21.10.2007r -
"Nadejszla wiekopomna chwiła" - pociąg towarowo - osobowy pojawił się pierwszy raz po 11 latach na stacji Stawiany Pińczowskie. Na początek galeria z pociągu specjalnego przygotowana przez kolegę Dariusza, kolejna galeria przedstawia przygotowania ze środy: próba trakcyjna parowozu i pociąg gospodarczy do Stawian.
13.10.2007r -
Udało mi się zlepić galerię z odbudowy mostka, wiec nie pozostaje mi teraz nic tylko do niej zaprosić. Jednocześnie w ramach nadrabiania zaległości zapraszam do galerii kolegi Andrzeja z 23 lipca z obchodu Stawiany - Hajdaszek - Przededworze - Chmielnik.
12.10.2007r -
Aktualności, dobre, wręcz doskonałe wieści ze szlaku na Stawiany Pińczowskie!!!
11.10.2007r -
Znakomita galeria kolegi Andrzeja w aktualnościach, a pochodząca z XVIII rozkładowego i koncertu, który odbył się podczas postoju w Umianowicach. Do stacji kolejki doszła Erdmanówka wraz z materiałami archiwalnymi, jakie udało mi się pozyskać podczas ubiegłorocznej wystawy - mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć jednak do oryginałów tych materiałów i porządnie je zeskanować... ale póki co jakieś są :)
08.10.2007r -
Dziś megaaktualizacja w nowościach i cztery nowe galerie: pociąg rozkładowy 23.09, pociąg rozkładowy 30.09, Jędrzejów 04.10, Jędrzejów 07.10!!! Ponadto niemała gratka dla wszystkich osób odtwarzających wędrówki taboru po Polsce - REJESTR MIENIA OTRZYMANEGO 1982 - 1994 - dosyć dziwny dokument, a raczej książeczka na bazie druków o odkażaniu wagonów. Zawiera typ i numery oraz miejsce pochodzenia, choć bardziej obstawiałbym, że to miejsce docelowe. Tak czy inaczej ze względu na ścisłe daty bardzo cenny materiał. 
18.09.2007r -
W związku z planowanym udrożnieniem szlaku do Stawian nieco aktualnych informacji. Kolega Andrzej wykonał zaś czas jakiś temu mały obchód na szlaku Hajdaszek - Stawiany, dokumentując przy okazji wyczerpująco rampę załadowczą dla transporterów na stacji Stawiany Pińczowskie. Zapraszam.
11.09.2007r -
Jak ten czas leci, aktualności dziś!
09.09.2007r -
Zapraszam do aktualności i mikrogalerii kolegi Dariusza dokumentującej 21 pociąg rozkładowy na ŚwKD.
26.08.2007r -
Nieco aktualności
31.07.2007r -
Aktualności na koniec miesiąca
19.07.2007r -
Początek małych zmian graficznych na stronie oraz trzy kolejne fotografie z archiwum jędrzejowskiego: Cudzynowice prawdopodobnie z końca lat 70-tych, przeładunek w Szczucinie i km 53,1 czyli Kazimierza Wielka oraz nieco dobrych tym razem aktualności.
18.07.2007r -
Mamy w aktualnościach nowy, najbardziej treściwy jak dotąd artykuł jaki ukazał się w dzisiejszej Gazecie Jędrzejowskiej.
17.07.2007r -
W aktualnościach doskonały komentarz bieżących wydarzeń autorstwa kolegi Darka - szacunek! Zapraszam także serdecznie do obejrzenia doskonałego dokumentu - galerii przygotowanej przez kolegi Andrzeja z odbudowy przejazdu przez drogę 766 w Hajdaszku.
16.07.2007r -
Kolejne niepokojące aktualności. Artykuł GW można również skomentować na stronie http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4316112.html
15.07.2007r -
Na stronę trafia zalążek artykułu o stacji Szczucin Wąskotorowy i rewolucyjna fotografia, która ucina dyskusje na temat położenia toru w osi mostu.
14.07.2007r -
Jeśli ktoś nie miał okazji oglądnąć wczorajszych aktualności to znajdują się one w archiwum TVP3 Kielce. Rozmiar pliku około 30Mb zatem należy uzbroić się w cierpliwość. Najświeższe (14:41) wieści z placu boju w Hajdaszku okraszone póki co trzema foteczkami - kolega Andrzej za kilka dni przygotuje całą galerię.
13.07.2007r - (piątek)
Aktualności :) / :((
03.07.2007r -
Galeria kolegi Dariusza z XI pociągu rozkładowego z Kupałą na pokładzie!
02.07.2007r -
Aktualności z fragmentem rewelacyjnej książki "Księżyc nad Nidą" Kornela Filipowicza!
20.06.2007r -
Zapóźnione nieco dziś aktualności z zeszłego tygodnia oraz galeria z przeglądu parowozu Px48-1724 z dodatkami ze szlaku do Młodzaw i z Kocmyrzowa.
11.06.2007r -
Serdecznie zapraszam do galerii z naszego ostatniego pobytu w Jędrzejowe we środę 6 czerwca. Dobre wieści w aktualnościach! Kolejna galeria tym razem Kolegi Adama Ogazy z niedzieli dokumentująca mostek przed Wiślicą. 
08.06.2007r -
Dwie z ustrzelonych przeze mnie na Allegro fotografii przedstawiających stację w Słaboszowie i lokomotywę Wls150-6032 pędzącą bocznicą od Jachimowic do Cukrowni Włostów i nieco aktualności. Ponadto pozyskane dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Proszowic, kopie książki Majora Rudolfa Webera z 1917r  o powiecie miechowskim w Polsce. Znajdziemy tam m.in. Rozkład Jazdy ważny od 1 czerwca 1917r dla kolejki Miechów-dworzec (Charsznica)  -  Działoszyce i opis zagadnień komunikacyjnych powiatu!!!
07.06.2007r -
Zagubiona w akcji galeria Jacka Gospodarczyka z ostatniego pociągu rozkładowego, który wyruszył na początku października zeszłego roku.
03.06.2007r -
Też :)
01.06.2007r -
Aktualności
29.05.2007r -
Aby nieco nadrobić zaszłości dziś trzy galerie: kolegi Andrzeja Arabskiego z VI pociągu rozkładowego z niedzieli 27.05 oraz z inspekcji szlaku na trasie Dworzec PKS - Dworzec ŚKD. Zapraszam również do obejrzenia galerii przygotowanej przez kolegów Piotra Kolasińskiego i Piotra Kałuży z wyprawy objazdowej jaka miała miejsce 20 maja. Serdecznie zapraszam.
10.05.2007r - Aktualności

09.05.2007r -
Galeria i sprawozdanie Andrzeja z wyprawy radiowo - drezynowej jaka miała miejsce w dniach 2-3 maja 2007r.
07.05.2007r -
Nihil Novi
27.04.2007r -
W aktualnościach nowość - Kolejkowa Komunikacja Autobusowa.
23.04.2007r -
Nieco nagromadzonych aktualności z ostatniego czasu i galeria slajdów stanowiących zatrzymane klatki filmu Andrzeja Mastalerza z 1994 roku będącego fantastycznym dokumentem z czasu ostatnich kursów kolejki na całym szlaku JKD. Remasterował kolega Darek. Serdecznie zapraszam.
17.04.2007r -
W aktualnościach piękny kadr z filmu kolegi Andrzeja Kuszaka.
16.04.2007r -
Kolejne kolejkowe aktualności, a w nich I pociąg rozkładowy 2007r. Zapraszam również z tej samej okazji do galerii kolegi Andrzeja i mojej galeryjki.
12.04.2007r -
Aktualności
26.03.2007r -
Galeria Dariusza z przejazdu na powitanie wiosny 24.03
17.03.2007r -
Zapraszam do galerii, w której starałam się ująć choćby małą część tego co się dzieje w Jędrzejowie.
16.03.2007r -
Nowości w rozkładzie jazdy dotyczące pociągu na powitanie wiosny.
14.03.2007r -
Pojedzie jednak pociąg na powitanie wiosny 24 marca!
05.03.2007r -
Wspaniała galeria Łukasza Pawlikowskiego wzbogaciła się o kolejnych 471 prawdziwych pereł jakimi jest każda jego fotografia. Umieszczone są one w trzech galeriach, które dokumentują przejazdy pociągów specjalnych dla MK w latach 2004-2006 zaś całość autor poświęcił pamięci naszego wspaniałego maszynisty Adama. Fotografie przygotował do publikacji kolega Dariusz.
27.02.2007r -
Dziś z zaszłości galeria z pociągu specjalnego z okazji Wielkiej Orkiestry Świąrtecznej Pomocy.
26.02.2007r -
Aby nieco na bieżąco przedstawić sytuację na kolejce zapraszam dziś do dwóch galerii. Pierwsza z nich przygotowana przez kolegę Darka z naszego obchodu z dnia 11.02.2007 szlakiem od Kocmyrzowa przez Pińczów, Umianowice nad Nidę zaś druga kolegi Adama Ogazy z jego wizyty na stacji Jędrzejów Wąski z dnia 13.02.2007. Zapraszam.
24.02.2007r -
Przebrnąłem wreszcie aktualności
23.02.2007r -
Ostatnia droga Adama uwieczniona przez Dariusza.
10.02.2007r -
Po prostu nie mam siły, ani mocy by cokolwiek pisać, cokolwiek robić, ale jestem to winien, jak i winien jestem wiele innych rzeczy Adamowi :( Tyle nie załatwionych do końca spraw, niedokończonych rozmów, pozostaje... pustka. Pustka niemożliwa do wypełnienia i wiemy o tym doskonale wszyscy! Jedyne co się chce to iść spać, ale tylko po to by jutro dowiedzieć się, że to był tylko sen, zły sen. Nie wierzę, że to się mogło stać!
09.01.2007r -
Aktualności
08.01.2007r - Są już pierwsze ustalenia dotyczące pociągu specjalnego na WOŚP.
05.01.2007r -
Jest nowa grudniowa galeria kolegi Andrzeja ukazująca stan stacji Jędrzejów Wąski pod koniec roku.
03.01.2007r -
Odrobina noworocznych aktualności bez przyrzeczeń!

Co nowego znalazło się na stronie w roku:

2003

2004 2005 2006

Dodaj Komentarz!